ART FILM FEST A SETKÁNÍ S VÝJIMEČNÝMI HERCI

vytvořeno: 21.6.2014, před 7 roky v rubrice Blog Skvělý zážitek z nového irského filmu se sociální tematikou, i příjemné setkání s obdivuhodným hercem a velkou osobností Ivanem Trojanem. To jsou mimořádné zážitky, které jsem si „odvezl“ ze sobotního (21. června) slavnostního zahájení mezinárodního Art Film Festu v Trenčíně.


Po projekci filmu jsem měl možnost hovořit jak s herci právě odvysílaného filmu, tak i s Ivanem Trojanem, kterého jsem pozval na Zámek Ořechov. Společně jsme také zažertovali na téma nedávné ostudné prohry fotbalového týmu Itálie s Kostarikou.
Ivan Trojan při slavnostním večeru obdržel cenu Hercova mise. Mosaznou plaketu se svým jménem, která toto ocenění symbolizuje, vlastnoručně připevní ve Festivalovém parku v Trenčianských Teplicích. Jeho jméno tak doplní seznam věhlasných herců, jako jsou například Franco Nero, Ben Kingsley, Gérard Depardieu, nebo Jean - Paul Belmondo. Stejné ocenění připadlo v minulosti také jiným českým hercům, jako jsou Iva Janžurová, Vlastimil Brodský, Dagmar Veškrnová – Havlová nebo Jiřina Bohdalová.
Velmi rád jsem také poznal prezidenta festivalu, známého herce a velkou osobnost slovenského filmu, pana Milana Lasicu a víceprezidenta akce pana Petera Hledíka, se kterým jsem se domluvil, že na Slovácku společně uspořádáme nějakou zajímavou kulturní akci.