Blog

Zde najdete mé články, které publikuji na internetu.

SETKÁNÍ S HERECKOU LEGENDOU, BARBAROU BOUCHET

před 5 roky, 6.7.2014

To co znamená pro Američany Marilyn Monroe, tím je pro Italy věhlasná herečka Barbara Bouchet (jen namátkou hrála ve filmu o Jamesu Bondovi Casino Royale, v seriálu Okouzlení nebo ve válečném velkofilmu Hanební pancharti).

Číst celý článek

Peníze daňových poplatníků a firem…cesta do ztracena?

před 5 roky, 30.6.2014

Velmi zajímavá byla nedělní (29. června) televizní partie mezi ministrem financí Andrejem Babišem a jeho předchůdcem na postu, dnes poslancem Miroslavem Kalouskem. Stávající ministr financí opět představil své smělé plány, jak vyřešit ekonomickou krizi, zastavit daňové podvody, sestavit státní rozpočet a řešit další nešvary v ČR.

Číst celý článek

ART FILM FEST A SETKÁNÍ S VÝJIMEČNÝMI HERCI

před 5 roky, 21.6.2014

Skvělý zážitek z nového irského filmu se sociální tematikou, i příjemné setkání s obdivuhodným hercem a velkou osobností Ivanem Trojanem. To jsou mimořádné zážitky, které jsem si „odvezl“ ze sobotního (21. června) slavnostního zahájení mezinárodního Art Film Festu v Trenčíně.

Číst celý článek

Až desetinásobné zdražení za vodu…Spravedlnost pro všechny?

před 5 roky, 17.6.2014

Pohádku o chytré horákyni (ovšem bez vtipné a promyšlené pointy) tak trochu připomíná záměr vlády (respektive Ministerstva životního prostředí) na zdražení vody v případě dlouhodobého sucha, a to až na desetinásobek. To všechno lze pochopit, má to své logické opodstatnění. V případě sucha je nutné šetřit… Otázkou zůstává, zda toto případné zdražení bude systematické, případně „tabulkově“ rozděleno podle potřeby.

Číst celý článek

Komu prospěje zákon o maximální platbě v hotovosti?

před 5 roky, 9.6.2014

Chcete koupit zánovní, ale stále ještě slušné auto či nebo hodnotnější zboží „za hotové“, a stojí více než 270 tisíc korun? Brzy na něco takového budeme moci zapomenout. Vláda připravuje zákon, po jehož schválení bude možné v hotovosti nakupovat maximálně do 270 tisíc korun. Jen pro pořádek připomínám, že stávající výše maximální platby v hotovosti je 350 tisíc korun.

Číst celý článek