Blog

Zde najdete mé články, které publikuji na internetu.

Pít, či nepít?

před 6 roky, 6.6.2014

Ne vždy souhlasím s tím, co poslanci vymyslí, předloží a schválí. Poslanci hnutí ANO ale aktuálně přišli s návrhem úplného zákazu prodeje a užívání alkoholu ve Sněmovně. Je sice absurdní, že tento návrh přišel na svět až nyní, ale důležité je, že se "ledy" pohnuly správným směrem.

Číst celý článek

Ořechov poděkoval matkám

před 6 roky, 11.5.2014

Tancem i písněmi oslavili lidé z Ořechova Den matek. Oslava se konala v ořechovském kulturním domě dnes (11.5.) odpoledne. Jsem zastáncem toho, že podobné svátky nejsou žádným zbytečným přežitkem a zasloužený význam matek by se měl pravidelně připomínat a slavit. 

Číst celý článek

Matka – neochvějné zázemí i naděje…

před 6 roky, 5.5.2014

Není zbytečných svátků, i když se občas ozývají hlasy, že ano. Není zbytečný Mezinárodní den žen, ani Valentýn a už vůbec ne Svátek matek, který oslavíme v neděli 11. května. Není zbytečný žádný svátek, který oslavuje, připomíná a vzývá dobrou věc.

Číst celý článek

Pro koho je 1. máj prokletím…?

před 6 roky, 30.4.2014

První květen je významným státním svátkem. Okolnosti jeho vzniku souvisí s historickými událostmi z roku 1886, kdy dělníci v Chicagu stávkovali, aby dosáhli osmihodinové pracovní doby. Tehdy bránili svá práva i před nabitými zbraněmi policistů. Dnes, s nadsázkou řečeno, by zase do sebe někteří lidé nechali klidně střílet, jen aby dělat nemuseli vůbec.

Číst celý článek

Politici, vyrazte na koncert!

před 6 roky, 10.3.2014

Energie, radost a nadšení provázely koncert slovenského zpěváka Martina Haricha a jeho brněnské kamarádky, zpěvačky Kristýny Šebíkové, který jsem navštívil v pátek 7. března v brněnské Vaňkovce.

Číst celý článek