Dar dobrovolným hasičům z Ostrožské Lhoty

vytvořeno: 5.8.2014, před 7 roky v rubrice Blog Je to málo viditelná, zato záslužná činnost. Míním dobrovolné hasiče, kteří mimo svá zaměstnání a na úkor volného času neváhají pomáhat v situacích, kdy jde o záchranu lidských životů a majetku. Proto jsem navštívil 1.ročník klání


O pohár starosty Ostrožské Lhoty v požárním útoku a zástupcům místního Sboru dobrovolných hasičů předal finanční dar 5 tisíc korun. Vím, je to jen symbolický příspěvek, zvláště když uvážíte, že kompletní zásahová výstroj pro jediného hasiče vyjde na několik desítek tisíc korun a třeba obnova zastaralého vozového parku jde do statisíců. Všechny klady i zápory práce dobrovolných hasičů jsem prodebatoval se starostou SDH v Ostrožské Lhotě Miroslavem Zalubilem i starostou obce Antonínem Jelénkem. V případě mé úspěšné kandidatury do Senátu, bude podpora dobrovolných hasičů v regionu jednou z mých zásadních aktivit.
Klání devíti mužských a pěti ženských družstev v požárním útoku jsem si opravdu vychutnal. Obdivoval jsem jejich souhru, kdy během dvou desítek sekund rozvinou soupravu hadic a spojek a proudem vody zaútočí na terče. Člověku nezbývá, než jejich umění zatleskat! Mé uznání patřilo i malým mažoretkám ze skupiny Rolničky, hasičskému potěru a vůbec všem, kdo tuto akci připravili. V soutěži zvítězili dobrovolní hasiči z Mistřic a hasičky z Hřivínova Újezda, poděkování ale patří všem zúčastněným.