HRUBÁ VRBKA: Hasičský potěr je příslibem do budoucnosti.

vytvořeno: 9.9.2014, před 7 roky v rubrice Blog Hrubá Vrbka – V neděli odpoledne jsem s volebním štábem navštívil Dětskou hasičskou soutěž pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a župana Trnavského kraje v Hrubé Vrbce. Celkem 16 družstev mladších a starších žáků předvedlo, jak zvládne požární útok, štafetu dvojic a štafetu CTIF.


Musím říci, že jejich dospělí vedoucí nemusí mít o nástupce ve sborech dobrovolných hasičů obavy. Děti v obou kategoriích občas sváděly souboj s nevyzpytatelnou technikou, nestalo se však, že by například požární útok nezvládly. Nikdo moudrý z nebe nespadl, každá zkušenost se hasičského potěru hodí, má tak šanci a motivaci dál se zlepšovat.
A jak to v Hrubé Vrbce dopadlo? Mezi mladšími žáky se v konkurenci 7 týmů radovali z vítězství chlapci a děvčata ze Svatobořic před Mistřínem a Rohatcem. Mezi staršími žáky zůstal pohár pro vítěze doma, Hrubá Vrbka byla prostě nejlepší. Druhá stupínek patřil mládežníkům z Mistřína, třetí skončily Kozojídky. Úspěšné týmy na stupních vítězů jsem podpořil finančním obnosem, částku 5 tisíc korun jsem pak věnoval pořadatelskému Sboru dobrovolných hasičů v Hrubé Vrbce. Jde jen o symbolickou podporu, obětavci z dobrovolných sborů by si zasloužili celkově mnohem větší podporu. Od krajů, ministerstev a státu.