KORYTNÁ A STRÁNÍ: Nebuďte jako politici v televizi, které vypínáme

vytvořeno: 29.8.2014, před 7 roky v rubrice Blog Korytná, Strání – Středeční předvolební spanilá jízda směřovala tentokrát až do příhraničí. V Korytné i ve Strání jsem zaznamenal zajímavé názory, které rezonují jedno jediné: nedůvěru vůči politikům.
A kolik bodů ze svého programu dokážete splnit, ptal se mladý muž v restauraci Na zámečku ve Strání. Vysvětlil jsem mu, že priority mého volebního programu nejsou jen prázdná slova na papíře. Diskutovali jsme, přeli se. Ale snad jsem jemu i jeho kamarádům vysvětlil, že nechci slibovat, co nelze splnit.
Další návštěvník restauračního zařízení mě přesvědčoval, že vykonávání dvojích či trojích funkcí lze zvládnout. Stačí prý mít manažerské schopnosti a správně rozdělit úkoly. Pochopitelně jsem oponoval. Znám řadu odstrašujících příkladů z regionu. Starosty, kteří údajně zvládnout řídit radnici a sedět v Senátu či Poslanecké sněmovně. A nakonec nedělají ani jedno pořádně. A práci za ně vykonává někdo jiný.
„Hlavně ať se z vás nestane politik, který naslibuje hory doly a ve funkci na všechno zapomene. Jak je vidím v televize, hned ji vypínám,“ řekla mi starší paní v centru Korytné. Tak toho bych se nechtěl dožít.
V obou obcích jsem se sešel se zástupci dobrovolných hasičů a ocenil jejich záslužnou práci. Ve volném čase jsou ochotni pomáhat druhým, zachraňovat majetek i životy. Obětavci, které jen málokdo ocení.