Návštěva v hospicu v Malenovicích

vytvořeno: 29.9.2014, před 7 roky v rubrice Blog Smutné, ale nakonec i pozitivnější pocity mám z návštěvy hospicu v Malenovicích. Je velmi těžké pozorovat mladé i staré lidi ležící nehybně v kómatu či ochromené vážnou nemocí.

V Malenovicích se starají celkem o 14 hospicových pacientů a o 45 osob vyžadující zvláštní léčebný režim. Zařízením mě provedla paní ředitelka Miroslava Kalivodová, společně s vedoucí provozu paní Evou Malíkovou a staniční sestrou, paní Janou Krčovou. Prohlédl jsem, si prakticky všechny prostory tohoto velmi hezkého zařízení a v závěru návštěvy jsem se setkal s některými jeho obyvateli. Strávili jsme při povídání velmi příjemnou půlhodinku, kdy jsem jim vysvětloval své důvody kandidatury do Senátu a odpovídal na jejich dotazy.

Musím podotknout, že pracovníky hospicu, ale i příjemné obyvatele zařízení v Malenovicích velmi obdivuji. Nechybí jim vůle bojovat s těžkým osudem a zbývá jim i chvíle na přátelské a milé povídání. V takovém zařízení si člověk uvědomí pravé lidské hodnoty, i to, jak je důležitá pokora ke zdraví i všemu, co dělá člověka člověkem.