NEDAKONICE: VSTŘÍCNOST PODNIKATELŮ I VEDENÍ OBCE

vytvořeno: 15.7.2014, před 7 roky v rubrice Blog O problémech, které tíží podnikatele sídlící v Nedakonicích, i o náročných plánech vedení obce jsem dnes hovořil v Nedakonicích.

Sešel jsem se s velmi vstřícným a přátelským vedení firmy Nitara, která sídlí v nedakonické průmyslové zóně. Také jsem měl možnost popovídat si s dalšími zaměstnanci této společnosti. Tato firma se zabývá výrobou přístrojů (například strojků do vozů městské hromadné dopravy, součástek do letadel a je také výrobcem unikátní a krásné minipálenice a stejně zajímavé malé pumpy na slivovici). Nitara  dává práci celkem sedmnácti lidem. S pracovníky firmy jsem se shodl na nutnosti dokončení rychlostní komunikace R55, jejíž zhotovení by nejen urychlilo dopravu napříč Slováckem, ale ve výsledku by znamenalo i rozvoj podnikatelského života v regionu a tím i nová pracovní místa.

Velmi přátelské bylo také následné setkání s panem starostou Nedakonic Jiřím Smělíkem. Rovněž s ním jsem se shodl na nutnosti dokončit co nejdříve rychlostní komunikaci R55. Pan starosta mi vyprávěl o aktuálních plánech obce a informoval mě, že prioritou vedení Nedakonic jsou nové chodníky. Plány na jejich výstavbu jsou kompletní, vedení obce už jen čeká na vyhlášení vhodného operačního programu, který by jim umožnil získat potřebné dotace na tento projekt. Jisté je, že v nejbližší době začne obec pracovat na vytvoření nové autobusové zastávky a také kompletní rekonstrukci další zastávky naproti tamní mlékárny. Tyto zastávky budou technicky upraveny tak, aby kolem nich mohly vést nové chodníky. 

V Nedakonicích jsem rozhodně nebyl naposledy. Rád se tam vrátím znovu. Plánuji setkání s  občany, které se uskuteční v tamním kulturním domě v pátek 18. července v 19. hodin. Velmi se na toto setkání těším a doufám, že mi lidé z Nedakonic sdělí, co je trápí, a já je zase chci informovat o tom, co pro ně můžu udělat, pokud uspěji v říjnových senátorských volbách.