PODĚKOVÁNÍ HASIČŮM V MORAVSKÉM PÍSKU A DALŠÍCH OBCÍCH

vytvořeno: 4.10.2014, před 7 roky v rubrice Blog Alespoň menším finančním darem jsem v sobotu 4. října ocenil neskutečně užitečnou práci dobrovolných hasičů. Jednalo se o jednotky v Moravském Písku, Dolním Němčí, Traplicích a Ořechově.

Jak už jsem na tomto místě, i médiích konstatoval, jsem bytostně přesvědčen, že práce těchto složek je nutné neustále vyzdvihovat a připomínat. Už proto, že dobrovolní hasiči berou činnost jako poslání, chrání majetky i životy bez ohledu na svůj čas. Ocenění jim patří i proto, že dokáží motivovat děti a mladé lidi k jiné činnosti než sezení u počítače a televize. Přirozeným způsobem je tak vedou k formování správného životního žebříčku, ve kterém nechybí pracovitost, solidarita a chuť pomáhat. Jako první jsem přijel v sobotu do Moravského Písku, kde mě uvítali členové tamního Dobrovolného hasičského sboru s velitelem jednotky Michal Káčerem. Poté jsem pokračoval za dalšími regionálními jednotkami.

Rád bych na tomto místě připomenul, že pokud uspěji ve volbách, plánuji sestavení pracovních výborů z dobrovolníků z řad zdravotníků, sociálních pracovníků, důchodců a podobně. Hasiči budou nepochybně tvořit jeden takový tým. S těmito lidmi pak sestavíme okruhy problémů které je trápí a předložíme je příslušným ministrům a jejich pracovníkům k řešení.