POMŮŽEME SPOLEČNĚ DIAKONII?

vytvořeno: 6.10.2014, před 7 roky v rubrice Blog Jízdu na invalidním vozíku jsem si vyzkoušel v pondělí 6. října v uherskohradišťské Diakonii- Středisku Cesta.

Pracovníci Diakonie chtějí tímto způsobem upozornit veřejnost na to, s jakými potížemi se musí potýkat handicapovaní a vyzvat tak případné mecenáše a sponzory k pomoci Středisku Cesta. Organizace se stará o osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Na rozdíl od takzvané „ledové výzvy“, kdy se lidé polévají studenou vodou, aby tak upozornili na nevyléčitelnou nemoc ALS, se mi tato „Slovácká výzva“ zdá mnohem smysluplnější, protože je tok případných příspěvků určený přímo konkrétní organizaci na Slovácku. Přiznám se, že jsem menší příspěvek poskytl Diakonii velmi rád, velmi totiž obdivuji nelehkou práci tamních zaměstnanců i každoroční boj o získání důležitých finančních prostředků na provoz jejich zařízení.

Systém Slovácké výzvy se navíc přímo ztotožňuje také s mou představou práce senátora, který má pracovat pro lidi svého svěřeného regionu a zasazovat se o řešení reálných problémů. Každý, kdo na Slováckou výzvu kladně zareaguje, má možnost nominovat k jízdě na vozíku až pět dalších kandidátů. Proto bych tímto rád ke stejnému kroku vyzval místostarostu Uherského Hradiště pana Stanislava Blahu, paní senátorku Hanu Doupovcovou, starostu Starého Města pana Josefa Bazalu, starostu Uherského Hradiště pana Květoslava Tichavského, a podnikatele Leoše Novotného. Věřím, že výzvu vyslyší a pomohou dobré věci.