POUČNÁ SETKÁNÍ NA HORŇÁCKU

vytvořeno: 12.8.2014, před 7 roky v rubrice Blog Kuželov, Hrubá Vrbka – Proč chcete do Senátu? A má to vůbec nějaký smysl? Co jste zač? Nejste mafián? I na takové otázky musí být člověk připravený, když se při návštěvě obcí volebního obvodu setká s voliči.Přesně tyto otázky mi v pondělí v Hrubé Vrbce položil rozšafný pán, který se představil jako Franta. Trpělivě jsem odpovídal, abych rozptýlil jeho obavy. Nakonec se okruh dotazů rozšířil na mnohem vážnější věci jako je (ne)zaměstnanost v této části Horňácka, špatné dopravní spojení, vymahatelnost práva nebo výběr daní.
Neméně zajímavá debata se odehrála i v nedalekém Kuželově. Příchozí si mě zprvu nedůvěřivě prohlíželi, politiky totiž podle svých slov znají jen díky slibům a z televize. Ale vážně. I tady došlo na diskuzi nad tématy, které obyvatele malé obce trápí. A které nikdo neřeší. Třeba právě Kuželov vydá každý rok 1 milion korun na provoz školy, ze zbylých 3,7 milionu pak může jen stěží investovat do obnovy obce. Příprava projektů není problémem, tím jsou zase jen peníze. Dotace pro malá místa jsou takřka zázrakem, zkrátka začarovaný kruh. I toto je téma, kterému se hodlám v případě zvolení do Senátu věnovat.
Cesta do Kuželova a Hrubé Vrbky byla pro mne poučná. Takto si představuji kontakt s realitou a lidmi, kterým dlouhodobě neřešené problémy ustavičně komplikují život.