SALAŠ: PRO MNE JSOU VÍTĚZOVÉ VŠICHNI DOBROVOLNÍ HASIČI

vytvořeno: 31.8.2014, před 7 roky v rubrice Blog Salaš – Velmi slavnostní atmosféra ovládla v sobotu 30. srpna Salaš. Nenápadná obec ožila požárním sportem. Na tamním hřišti se utkalo celkem 24 týmů, a to v turnaji O pohár starosty obce Salaš a ve Velké ceně Okresního sdružení hasičů.

Velkou radost mi udělalo setkání s řadou hasičů a starostou Salaše panem Zdeňkem Píšťkem. Rozhodně velkým přínosem pro mne bylo také povídání se starostou Okresního sdružení hasičů (je zároveň starostou krajské obdoby této organizace), panem Václavem Holáskem, který mi podrobně vysvětlil, co hasiče v regionu trápí, ale v čem jsou také úspěšní. „Každoročně se mezi nás, v rámci okresu, přihlásí zhruba šedesát dětí, které jsou naší velkou nadějí do budoucna. Z toho mám obrovskou radost. Naopak mě trochu trápí to, že musíme hodně složitě shánět každou korunu na naši činnost. Ale jsou v regionu úřady, instituce, firmy, a hlavně dobří lidé, kteří nám pomáhají,“ vysvětlil Václav Holásek.

Soutěž byla velmi zajímavá, nechyběly dramatické situace, ale celou soutěž provázela dobrá nálada. Vavříny z Velké ceny si nakonec odnesli hasiči z Vések (kategorie muži), druhé skončily Mistřice a třetí Hradčovice. V ženské kategorii si nejlépe vedl tým ze Salaše, druhé místo obsadil Jarošov a třetí Hřivinův Újezd. V poháru starosty obce Salaš triumfovaly Vésky „A“ (muži) a Hřivinův Újezd (ženy).

Práci dobrovolných hasičů nesmírně obdivuji. Pro mne byli toho dne vítězi všichni účastníci soutěže. Už proto, že svou práci dělají celým svým srdcem, nezištně, a chrání životy i majetky doslova vlastním tělem. Proto jsem zástupcům jednotlivých týmů předal obálku s poděkováním a finančním bonusem, který by měl alespoň symbolicky podpořit jejich záslužnou činnost.

Rád bych také poděkoval všem hasičům i návštěvníkům, kteří se mnou mluvili o mých záměrech do budoucna a ptali se mně, jakým okruhům problémů se budu (pokud uspěji ve volbách do Senátu) věnovat. Hasiči jsou zkrátka lidé se srdcem na pravém místě. A takoví lidé nikdy nezklamou…