SETKÁNÍ S HERECKOU LEGENDOU, BARBAROU BOUCHET

vytvořeno: 6.7.2014, před 7 roky v rubrice Blog To co znamená pro Američany Marilyn Monroe, tím je pro Italy věhlasná herečka Barbara Bouchet (jen namátkou hrála ve filmu o Jamesu Bondovi Casino Royale, v seriálu Okouzlení nebo ve válečném velkofilmu Hanební pancharti).

Její filmografie je až neskutečně bohatá. Herecká legenda, která je nekonečným zdrojem inspirace pro geniálního režiséra Quentina Tarantina, přijela v neděli 6. července do Prahy. Já jsem byl pověřen ministerstvem zahraničních věcí Itálie organizací programu této vzácné návštěvy v České republice.
Po příjezdu paní Bouchet jsme strávili nějaký čas v jedné z pražských restaurací, kde mi paní Bouchet poutavě vyprávěla o svých mnohdy až neuvěřitelných a velmi zajímavých zážitcích z Hollywoodu. Potěšila mě také tím, že se živě zajímala o dění kolem mé osoby a vyjádřila mi podporu v mém úmyslu kandidovat letos do Senátu.
V pondělí jsme zavítali do rodiště paní Bouchet, do Liberce. Na tamním magistrátu se nám dostalo vřelého uvítání a paní Bouchet dokonce dostala možnost prohlédnout si svůj rodný list. Ten viděla vlastně poprvé, protože její rodina byla po válce doslova během několika minut odsunuta do Německa, a její příbuzní si stihli s sebou vzít jen to nejnutnější. Paní Barbara Bouchet si také prohlédla kino, kde kdysi působil její dědeček, a svou rodnou vilu v blízkosti vlakového nádraží.
Paní Barbara Bouchet je nejen velkou herečkou, ale také mimořádně velkou osobností. Po celou dobu našeho setkání byla nesmírně vstřícná, přátelská a otevřená. Domluvili jsme se, že v Liberci uspořádáme ještě letos výstavu s dokumenty a fotografiemi o jejím životě, a následně tuto výstavu přesuneme na Zámek Ořechov. Velmi se těším na to, že dostaneme možnost lidem přiblížit jedinečný život této herecké legendy.